באיזו הפצה אתם משתמשים?

אז באיזה הפצה כולם משתמשים במערכת הראשית שלהם? מוזמנים להוסיף בתגובות הסבר למה ההפצה שלכם הכי טובה!

• אובונטו
  • פדורה
  • סנטוס
  • דביאן
  • רד הט
  • מינט
  • ארצ’
  • גנטו
  • קאלי
  • סלאקוור
  • אחר

0 מצביעים

אובונטו על VM, כי אני אוהב apt וכל דבר שאני רוצה עובד Out of the box, יש קהילה ידידותית ומדריכים לכל נושא, לפרוייקטים רבים בגיטהאב יש הוראות לקימפול באובונטו ולעיתים גם ppa, קיימים סימבולים וסורסים לכל החבילות וגם לקרנל בלי צורך לקמפל כלום. יש טיפונת bloat אבל זה לא ממש מפריע לי.

מתעב את הממשק Unity ולכן לא משתמש בו אלא משתמש בשרת X לווינדוס בשם VcxSrv ומשתמש בgnome-terminal מעל SSH forwarding, התקנתי i3wm למקרים שאני חייב גישה פיזית למכונה.

הלב שלי בארצ’, אבל אני נשאר באובונטו מסיבות פרקטיות. בעבר השתמשתי בדביאן שהיא גם מצויינת.

אחרי שיצא לי להשתמש בכל הפצה גדולה שרק שמעתי עליה (וגם בכמה קיקיוניות, כמו לינוקס “אחד” :joy:) נשארתי עם אובונטו. כמו שרואי אמר - היא פשוט הכי פרקטית. כ"כ מעט התעסקות - מה שאני מצפה מהמערכת הפעלה שלי.

בעבר הייתי משתמש ב-Awesome WM, אבל הלפטופ הפרטי שלי כבר שנתיים מקופל ובעבודה אני משתמש באובונטו עם יוניטי (ומרוצה מאוד בסה"כ למרות כמה שאי אפשר לשנות בו כלום)

*באיזו @tbrisker
אני בעיקר כועס על ההדרה של מנג׳רו מהרשימה, ארץ׳ לא פרקטית למחשב עבודה אבל היא די סבבה, אני עשיתי טעות משמעותית כשהתקנתי מנג׳רו עם XFCE, היום כש־KDE כל כך יפה, פרקטית וקלילה זה פשוט בזבוז לעבוד עם XFCE, אם כבר אז LXQT וגם זה קצת גבולי.

למה לא?
עבדתי עם ארץ׳ בכמה מחשבים של העבודה ואני עדיין עובד איתה.

רציתי לערוך ולהוסיף אבל אני חושש שזה יגרום לכל ההצבעות הקודמות להתאפס - לא החסרתי אותה בכוונת זדון, סתם לא עלתה לי לראש כשהכנתי את הסקר :slight_smile: מוזמן לסמן “אחר”.

אמחל לך על שום פניך היפות.

אני מסתכל בעיניים של מעסיק, אם באת לעבודה כדי לעשות משימות שלא קשורות ב־CM הפרטי שלך אז זה overhead כלכלי, לצורך העניין אובונטו זה יחסית overhead קטן מבחינת הקמה לצורכי עבודה, מה שכן, אם העבודה שלך היא בפיתוח של דברים נקודתית ללינוקס ואתה צריך קרנל עדכני בתדירות די גבוהה אז אולי באמת עדיף ארץ׳.

בעבודה שבה אתה כותב קוד שלא קשור בקרנל זה קצת לא הוגן מבחינת המעסיק להשקיע את הזמן הזה בניהול המחשב הפרטי שקיבלת לצורכי עבודה.

חוץ מההתקנה שאולי קצת יותר ארוכה מהתקנה של הפצה אחרת זמן התחזוקה לא שונה בכלל וכולל בעיקר pacman -Syu.
נראה לי שכדי שהעובד יהיה מרוצה מעסיקים יסכימו להשקיע שעתיים של משכורת.

עם מנג׳רו אפשר להגיע לאותו דבר בלי שעתיים התקנה אבל אם המעסיק מוכן אז בשמחה.

כשאתה עובד על פיצ’רים נקודתיים בלינוקס, אתה מרים VM עם המערכת הפעלה הרלוונטית/קרנל רלוונטי :slight_smile: כך גם אני עושה, בלי קשר לאובונטו שהוא ה-Host.

זה לא רק זה, העובדה שזה rolling release אומרת שדברים נשברים יותר מהר (אבל גם מתוקנים יותר מהר ואתה מקבל פיצ’רים עדכניים).

גם זכור לי במעורפל שאם לא נוגעים במערכת ומעדכנים מספיק זמן (נניח חצי שנה) יש לה נטיה להישבר ספונטנית ולא מספיק עידכון אלא צריך לעדכן ולתקן הרבה דברים ידנית. יכול להיות שזו היתה תופעה נקודתית אצלי, ויתכן שהדבר קורה גם בהפצות כמו אובונטו ודביאן.

13 שנים בלינוקס, עוד לא קרה לי שדברים נשברו מעצמם ב point release distro (שזה ההפך מרולינג ריליס מסתבר)

המון שנים על דביאן unstable (שהוא סוג של הפצה מתגלגלת למזוכיסטים - no pain no gain…) בדסקטופ, ואובונטו בלפטופ (כשאתה נייד אתה פחות מחפש צרות, ומוכן להתפשר על חבילות שהן לא latest upstream).
מאז שהלפטופ של העבודה גם הוא אובונטו, אפשר להגיד ש"המערכת הראשית" שלי היא אובונטו.

ולמי שלא מתעסק בקרנל זה אפילו עוד יותר קל יותר היום:

amit@amit-ThinkPad-E470:~$ docker run --rm -it fedora:latest
[root@40e0dee28557 /]# ls /etc/yum.repos.d/
fedora-cisco-openh264.repo  fedora.repo                  fedora-updates.repo                  fedora-updates-testing.repo
fedora-modular.repo         fedora-updates-modular.repo  fedora-updates-testing-modular.repo
[root@40e0dee28557 /]# exit
amit@amit-ThinkPad-E470:~$ docker run --rm -it ubuntu:latest
root@770c514f7dc9:/# head -4 /etc/apt/sources.list
# See http://help.ubuntu.com/community/UpgradeNotes for how to upgrade to
# newer versions of the distribution.
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ bionic main restricted
# deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ bionic main restricted
root@770c514f7dc9:/# exit

ארצ’ עם kde.
יציב, עדכני, ולא נשבר (לעומת הקומבינציה עם נום).
כמה שנים טובות עם ארצ’, לא איכזב אותי לרגע (רק נום איכזב :()

ניסיתי כמה הפצות אחרות בסוף מצאתי עצמי חוזר לארצ’.

יא אללה סומסום כמה זמן לא נתקלתי בניק הזה. התגעגעתי יא מלך

:wink:

את האמת גם אני :slight_smile:
ימי הIRC הכמעט עליזים (בכל אופן בשעות השיא רק 11 מחוברים :smiley: )

לא יודע מה איתך, אני לפעמים מתחבר לfreenode לבדוק מה קורה ב##Linux-il אבל הכל מת.